مشاهیر مشاهیر .

مشاهیر

کیوانچ تاتلیتوگ

یکی از بازیگران بسیار محبوب مخصوصا در میان سریال ترکیه ای بین های ایرانی کیوانچ تاتلیتوگ است ، که وی به دلیل چهره و البته بدن ورزشکاری که دارد توانسته طرفداران زیادی رو به سمت خودش جذب کند. وی در بازی در سریال ایزل و عشق ممنوع و همینطور کوزی گونی بسیار مطرح گردید. وی علاوه بر بازیگری در حرفه ی مدلینگ نیز فعالیت می کند.


وی در سال ۱۹۸۳ در شهر آدانا که یکی از شهر های بسیار خوش آب و هوای ترکیه است متولد شد. نام وی به معنای افتخار و غرور است. در حال حاظر وی ۴ خواهر و برادر دارد. وی تحصیلات خود را در دبیرستان Yenice Çağ ادامه داد. به دلیل بیماری پدر به استانبول نقل مکان کردند. و در آن شهر به عنوان بسکتبالیست آماتور شروع به کار کرد ولی بعد از مدتی به کار مدلینگ پیوست. در نهایت با توجه به داشتن ایده آل های این صنعت توانست در سال ۲۰۰۲ عنوان بهترین مدل مرد را از آن خود کند و از آن به بعد وی بسیار معروف شد و اسمش در مجله های خبری ودنیای مجازی بر سر زبان ها افتاد.


به دلیل شرایط جذابی که داشت به وی پیشنهاد کار در سریال های ترکیه ای را دادند و اولین نقش خود را در سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در سریال نور بازی کرد. بازی وی در این سریال شروعی بر موفقیت های وی در دنیای سینما و سریال بود تا در نهایت توانست اولین جایزه خود را به عنوان بهترین بازیگر نقش مرد در سال ۲۰۰۸ برای سریال عشق ممنوع بدست آورد. بعد از آن وی در سال ۲۰۱۱ به سریال کوزی گنی پیوست که این فیلم نیز توانست شهرت وی را چندین برابر کند و به لیست جوایز خود ۳ جایزه دیگر اضافه کند.


وی علاوه بر کار سریال و مدلینگ در کار دوبله نیز وارد شد و برای انیمیشن داستان اسباب بازی ۳ کار دوبله انجام داد.

وی با توجه به نقش آفرینی های موفقیت آمیزی که در سریال های متعددی که داشت در کشور های عربی نیز به شدت معروف شد و به وی لقب برد پیت خاورمیانه را داده اند!

وی در سال ۲۰۱۶ با خانم باشاک دیزر ازدواج کرد جالب است بدانید که باشاک دیزر۶ سال از کیوانچ تاتلیتوگ  بزرگتر است و در حال حاظر هنوز بچه دار نشده اند .


جوایز و افتخارات کیوانچ تاتلیتوگ
کیوانچ تاتلیتوگ در عرصه سریال و فیلم و همینطور مدلینگ بسیار خوب پیش رفته و توانسته است جوایزی را از آن خود کند که لیستی از این جوایز را برای شما در قسمت زیر تهیه کرده ایم:

بهترین مدل ترکیه ای را در سال ۲۰۰۲ توانست کسب کند.
در سال ۲۰۰۸ بهترین بازیگر مردن نقش اول را برای سریال عشق ممنوع بدست آورد.
جایزه Elle Style را در سال ۲۰۱۰ توانست برای سریال عشق ممنوع بدست آورد.
جایزه پروانه طلایی را در سال ۲۰۱۲ برای فیلم کوزی گونی
·         ۲۰۱۳ برای فیلم کوزی گونی توانست محبوب ترین بازیگر مرد را از آن خود کند.
در سال ۲۰۱۴ نیز بهترین بازیگر نقش مرد اصلی را برای فیلم رویای پروانه بدست آورد.


برچسب: مشاهیر،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۰:۲۴ توسط:ابو سیمرغ موضوع: نظرات (0)