مشاهیر مشاهیر .

مشاهیر

مروری بر بیوگرافی آمیتا باچان

آمیتا باچان بازیگر افسانه ای هند در یازدهم اکتبر سال 1942 در الله آباد هند متولد شد. پدر او هاروانش
رای باچان یکی از شاعران معروف هند و مادرش تجی باچان نام داشت. آمیتا علاقه فروانی به بازیگری داشت. او به دلیل قد بلندی که داشت مورد توجه کارگردانان قرار نمی گرفت . او هنگامی که از دانشگاه

فارغ التحصیل شد تلاش فراوان می کرد تا بالاخره کی عباس حاضر شد نقشی در فیلمش به او بدهد و به این ترتیب آمیتا در اولین فیلم خود با نام سات هندوستانی حضور یافت . اما این فیلم نتوانست موفقیت چندانی بدست بیاورد. در سال 1972 آمیتا و جایا در هنگام فیملبرداری فیلم اک نظر علاقه فراوانی به یکدیگر پیدا کردند . به طوری که بعد از مدت کوتاهی ودر دوم ژوئن سال 1973 ازدواج کردند.

سرانجام با اکران فیلم آناند در سال 1972 بازی آمیتا مورد توجه قرار گرفت و او جایزه نقش مکمل مرد
را دریافت کرد. از آن به بعد آمیتا مورد توجه قرار گرفت و با ایفای نقش های متعدد مختلف توانست به محبوبیت و شهرت فوق العاده ای دست پیدا کند و به این ترتیب لقب پادشاه بالیوود را از آن خود کند.آمیتا حتی در کشورهای دیگر نیز به شهرت فراوانی دست پیدا کرد و در همه جای دنیا او را به عنوان بازیگر افسانه ای هند می شناسند.

آمیتا و جایا باچان روابط بسیار خوبی با هم دارند . آن ها دو فرزند دارند دختر آن ها شویتا در سال 1974 متولد شد و پسرشان آبیشک در 5 فوریه در سال 1976 به دنیا آمد. جایا بهادری خود بازیگر توانایی است او در نهم آپریل سال 1948 در کلکته متولد شد. مادر جایا نویسنده و روزنامه نگار بود. جایا از سن پانزده سالگی کار بازیگری خود را با ایفای چندین نقش در فیلم های کوتاه آغاز کرد و سرانجام با فیلم گودی در سال 1971 به بالیوود معرفی شد.

جایا با وجود این که هیچ پیش زمینه ای در بالیوود نداشت در طی مدت کوتاهی توانست جایگاه مناسبی در بالیوود پیدا کند. جایا از سال 1980 به یعد کمتر حاضر به پذیرفتن فیلمی می شد تا این که مدتی از بالیوود کناره گیری کرد وسرانجام در سن پنجاه سالگی و با بازی در فیلم حاضر ( چواراسی کی ما) ورود دوباره خود را به بالیوود اعلام کرد و تا کنون نیز در فیلم های متعددی حضور یافته است . پسر آمیتا و جایا ، آبیشک نیز از جمله بازیگران موفق بالیوود است. بازیگری در خون آبیشک جریان دارد و با وجود پدر و مادری چون آمیتا و جایا این امر کاملاٌ طبیعی است.

آبیشک از دوران کودکی علاقه فراوانی به بازیگری داشت و همین خاطر بود که تحصیلاتش را ناتمام رها کرد. او در یکی از دانشگاههای معتبر آمریکا در رشته تجارت تحصیل می کرد اما هنگامی که متوجه شد آمادگی لازم برای حضور در مقابل دوربین را دارد تصمیم گرفت که هر چه سریعتر این کار را انجام دهد.

اولین فیلم آبیشک با نام رفیوجی توانست مورد توجه منتقدین و تماشاگران قرار بگیرد . بعد از این فیلم اکثر فیلم های آبیشک با شکست مواجه شدند. در سال 2002 آبیشک در فیلم هامنه بی پیارکیا هه حضور یافت و در همین هنگام بود که با نوه راج کاپور ، کاریشما کاپور آشنایی بیشتری پیدا کرد و آن ها به یکدیگر علاقه مند شدند وسریعاٌ نامزدیشان را اعلام کردند. اما بعد ازمدتی به دلایل اختلافات موجود نامزدیشان برهم خورد. بعد ازاین مسئله شایعات زیادی در مورد روابط آبیشک با دیگر ستارگان خانم شنیده شد.

در ابتدا عنوان شد که آبیشک و رانی روابط بسیار خوبی دارند. سپس خبر دوستی صمیمانه آبیشک و شلیپا شتی منتشر شد. سپس شنیده شد که آمیشا پاتل و آبیشک چندین بار کنار هم دیده شده اند و آمیشا نیز عنوان کرد اگر به جای کاریشما بود هیچ گاه آبیشک را رها نمی کرد. مدتی نیز خبر روابط آبیشک و پریتی زینتا بسیار خوب شده است . پریتی و جایا با چان از هنگام فیلمبرداری کال هو ناهو روابط صمیمانه ای با یکدیگر دارند و تا کنون آبیشک و پریتی در مکان های مختلفی در کنار هم دیده شده اند.


برچسب: مشاهیر،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۸:۱۵ توسط:ابو سیمرغ موضوع: نظرات (0)